A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának Könyvvizsgálói szakreferens szakirányú továbbképzése olyan szakemberek számára készült, akik gazdasági végzettségükre építve szeretnének elmélyült ismereteket szerezni a könyvvizsgálat, a számvitel és a pénzügyi ellenőrzés területén.
A képzés célja, hogy gyakorlatorientált módon készítse fel a résztvevőket a pénzügyi beszámolók hitelesítésére, az auditálási eljárások alkalmazására, és a könyvvizsgálói pályára történő továbblépésre.
Gazdasági végzettséggel rendelkező szakembereknek, akik a könyvvizsgálói pályára szeretnének lépni és ehhez megalapozott elméleti és gyakorlati tudást keresnek.
Azoknak, akik számviteli, pénzügyi vagy kontrollingterületen dolgoznak, és szeretnék bővíteni tudásukat a beszámolók ellenőrzésének és auditálásának módszereivel.
Olyan szakembereknek, akik gyakorlatorientált képzés keretében szeretnékelsajátítani a könyvvizsgálathoz szükséges készségeket és jogi-szabályozási ismereteket.
A képzésért felelős szervezet: Pénzügy és Számvitel Intézet
Szakfelelős oktató: Dr. habil. Szücs Tamás
Képzési idő félévekben: 2 félév
Képzés nyelve: Magyar
Képzés helye: Pécs
Finanszírozás: Önköltséges
Szakképzettség megnevezése: Könyvvizsgálói szakreferens
Oktatási Hivatal nyilvántartásba vételi határozat száma: FNYF/1693-5/2022
Örömmel köszöntöm Önt a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának Könyvvizsgálói szakreferens szakirányú továbbképzésén!
A képzés célja, hogy olyan szakembereket képezzünk, akik gazdasági végzettségükre építve képesek eligazodni a könyvvizsgálat, a számvitel, az adózás és a vállalati pénzügyi beszámolás összetett világában. Képzésünkben kiemelt figyelmet fordítunk a gyakorlati alkalmazhatóságra, a szabályozási környezet értelmezésére, és a kritikus pénzügyi gondolkodás fejlesztésére.
Dr. habil. Szücs Tamás
egyetemti docens
Gyakorlatorientált, 2 online - 3 jelenléti, félévenként 5 hétvégén lebonyolított képzés, mely projektjellegű szakdolgozattal és annak védésével zárul.
Kreditek száma: 60 kredit
Részvétel feltétele: gazdaságtudományok képzési területen alapképzésben szerzett (BA, BSc fokozatú) közgazdász végzettség, vagy gazdaságtudományok képzési területen mesterképzésen szerzett végzettség (egyéb területen szerzett felsőfokú végzettség és emellett számvitel területen meglévő előismeretek vagy gyakorlat - pl. mérlegképes könyvelői képesítés - esetén szintén lehet a képzéshez csatlakozni)
Képzési idő: 2 félév
Képzési helyszínek: Pécs (részben jelenléti/kontaktórás, részben online képzés)
Munkarend: levelező munkarend, félévente 5-5 konzultációs (3 jelenléti, 2 online) alkalom péntek és szombati napokon.
A szakirányú továbbképzés a könyvvizsgálók, könyvvizsgálók mellett dolgozó szakemberek és további számviteli munkakörben tevékenykedők részére közvetlenül hasznosítható ismereteket, alkalmazható módszereket nyújt.
A szak alapvető tananyagát a pénzügyi számvitel és beszámoló, adózási és jogi, valamint információs technológiai rendszerre támaszkodó elemzési, értékelési eljárások ismertetése képezi. A hallgatók megismerhetik a könyvvizsgálat nemzetközileg elfogadott és használt módszereit, alapelveit, filozófiáját, logikáját. További cél a Nemzeti Könyvvizsgálati Standardok szerkezetének, a legfontosabb standardok tartalmának és belső összefüggéseinek, más standardokhoz való kapcsolódásának ismertetése, valamint a pénzügyi kimutatások könyvvizsgálatának bemutatása.
Amit kínálunk:
180 kontaktóra, elmélet és gyakorlat.
A képzés részét képező tárgyak: Haladó pénzügyi és vezetői számvitel; Vállalatértékelés gyakorlatban; Adóellenőrzési ismeretek; Társasági jog, vállalati jogi esetek; Könyvvizsgálat I-II.; Könyvvizsgálati szoftverek; Nemzetközi számvitel; Könyvvizsgálati esettanulmányok; Speciális számviteli elszámolások.
A korábban megszerzett kreditek és gyakorlati tapasztalat beszámítására lehetőség van.
Kérdés esetén kérem keresse kollégáinkat a prof.edu@ktk.pte.hu email címen.
A 3/2025. számú dékáni utasítás alapján a következő kedvezmények igényelhetőek:
PTE Hallgatói Kedvezmény: a PTE bármely szakján résztvevő, aktív halgatói jogviszonnyal rendelkező hallgató (PhD hallgató és szakirányú továbbképzésen résztvevő hallgató esetén is) számára az önköltségi díj 10%-a
PTE Alumni Kedvezmény: a PTE-n diplomát szerzettek számára az önköltségi díj 10%-a
PTE Dolgozói Kedvezmény: a PTE más Karán dolgozó munkavállalónak az önköltségi díj 10%-a
PTE Dolgozó Gyermekeinek Szóló Kedvezmény: a PTE-n dolgozó munkavállalók gyermekeinek számára az önköltségi díj 10%-a
A kedvezmény igénybevételének pontos szabályairól a 3/2025. számú dékáni utasításban olvashat.
További részletekért érdeklődjön kollégáinknál a prof.edu@ktk.pte.hu email címen.
Költségtérítés összege: 350 000 Ft
Részletfizetésre lehetőség: három részletben 40-30-30 %-os megosztásban. Az első részlet fizetése beiratkozáskor esedékes.
Jelentkezési díj: nincs
Vizsgadíj: nincs